secretmessageDaugelis vaikų mėgsta filmus apie šnipus, su malonumu žaidžia žaidimus apie žvalgus. Ir tikriausiai daugelis vaikų norėtų išmokti rašyti slaptus pranešimus, o vėliau, kai niekas nemato, šiais pranešimais apsikeisti. 

 

Kaip išmokti rašyti slaptus pranešimus, kurių niekas negalėtų perskaityti? Panaudokite tam paprastas citrinos sultis arba sodą!

Jums reikės:

Perpjaukite citriną pusiau ir stipriai suspaudę puseles, pasistenkite šiek tiek sulčių išspausti į indą. Padažydami teptuką citrinos sultyse parašykite slaptą pranešimą. Kai sultys išdžius, tai, kas parašyta, bus beveik nematoma. Norint perskaityti slaptą šiame lape užrašytą pranešimą, reikia palyginti popierių karštu lygintuvu. Nuo šilumos bespalvės raidės paruduos.

write-a-secret-message-with-lemon-juice

Nematomas rašalas iš sodos tirpalo

Jums reikės:

Lygiomis dalimis sumaišykite sodą su vandeniu. Merkite teptuką arba dantų krapštuką į pasigamintą sodos trpalą ir rašykite savąjį slaptą pranešimą. Palaukite kol rašalas išdžius. Norėdami perskaityti jūsų slaptą žinutę, palaikykite popierių arti stalinės lempos. Šilumą leis rašalui paruduoti

 invisible-ink-1

Šiek tiek istorijos:

Pirmasis Kinijos imperatorius Cin Ši Huang Di, kurio valdymo metais atsirado Didžioji Kinijos siena, buvo labai įtarus žmogus. Jis iš vienų rūmų važinėjo į kitus, niekada nemiegojo tame pačiame kambaryje dvi naktis iš eilės ir, be abejo, naudojosi galimybe siųsti slaptas žinutes. Savo laiškus jis rašydavo tirštu ryžių nuoviru, kuris išdžiuvęs nepalikdavo jokių matomų parašytų hieroglifų pėdsakų. Tokį pranešimą sudrėkinus silpnu spiritiniu jodo tirpalu, atsirasdavo mėlynos raidės. O imperatorius rašmenims ryškinti naudojo rudųjų rudadumblių nuovirą, kuriame yra jodo.

O štai Rusijos slaptųjų organizacijų nariai susirašinėjimui taip pat naudojo nematomą rašalą. Slapti laiškai buvo rašomi praskiestu vandeniniu vario sulfato tirpalu (kaip fungicidas). Toks tekstas išryškėdavo laikant popierių virš vandeninio amoniako tirpalo. Raidės nusidažydavo ryškiai mėlyna spalva, nes susidarydavo vario sulfato amonio kompleksiniai junginiai.